Ortaöğretime Dair Her Şey

2021 LGS Tercih Robotu

0

LGS tercih robotu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz olarak sunulan bir robottur. Bu robot ile tercih işlemlerinizi daha dikkatli bir şekilde yapabilirsiniz.

LGS tercih işlemleri, 5-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında alınmaktadır. Bu süreler içerisinde tercih işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tercihlerinizi yaparken biraz tereddütler yaşayabilirsiniz. LGS tercih robotu da tam olarak bu noktada sizlere yardımcı olmaktadır.

LGS tercih robotunu kullanmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz..!

1- Merkezi Sınav Puanı ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları için Tercih Rehberi (Türkiye ve İl Geneli Yüzdelik Dilimler)

2- Merkezi Sınav Puanı ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları için Tercih Rehberi

Yukarıda yer alan birinci linke tıkladığınızda “Yüzdelik Dilime Dayalı Tercih Robotu”, ikinci linke tıkladığınız takdirde de “Adrese Dayalı Tercih Robotu” sayfası açılır. Bu sayfalarda istenen bilgileri doldurduktan sonra tercih robotuna giriş yapmış olurusunuz.

LGS Tercih Kılavuzu, MEB tarafından yayımlandı. Tercih işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken tüm hususlar bu kılavuzda yazmaktadır. Bu kılavuzdan sizler için önemli bilgileri derledik. Sizin için hazırladığımız yazıya hemen aşağıda yer alan kırmızı linke tıklayarak ulaşabilirsiniz..!

LGS Tercihleri Nasıl Yapılır?

LGS Tercihleriniz 5-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr ya da https://e­okul.meb.gov.tr adreslerinden yapabilirsiniz. LGS tercih işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak içinLGS Tercihleri Nasıl Yapılır?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz..!

Şunları da Okuyabilirsiniz..!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.