Ortaöğretime Dair Her Şey

2023 LGS Tercih Sonuçları Açıklandı..!

0

2023 LGS Tercih Sonuçları Açıklandı..! Daha önce Millî Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre LGS tercih sonuçlarının 24 Temmuz 2023 Pazartesi günü açıklanacağı belirtilmişti. Ve beklediğimiz an geldi ve LGS tercih sonuçları açıklandı..!

2023 LGS Tercih Sonuçlarınızı öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayabilir ya da www.meb.gov.tr adresine gidebilirsiniz.

LGS tercih sonuçları 2023, sayfasına aşağıda yer alan yeşil kutu içerisindeki linke tıklayarak gidebilirsiniz.

2023 LGS Nakilleri Ne Zaman Yapılacak?

24-28 Temmuz tarihleri arasında, nakil başvuruları için önemli bir deme giriyoruz. Bu süre zarfında, 1. nakil tercihlerinizi belirleyebilir başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin eğitim hayatlarında yeni bir adım atacakları bu süreçte, tercihlerinizi dikkatlice değerlendirmeniz önemlidir.

Tercihlerinizi belirledikten sonra, heyecanla sonuçları beklemeye başaracaksınız. 31 Temmuz’da, 1. nakil tercih sonuçları açıklanacak ve sizlere duyurulacak. Bu sonuçlar, gelecekteki eğitim yolculuğunuzda size rehberlik edecek ve hangi okula yerleştiğinizi öğrenmenizi sağlayacak.

Ancak, herhangi bir nedenle istediğiniz sonucu elde edemediyseniz endişelenmeyin. 31 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında, 2. nakil tercihleri alınacak. süre zarfında, ikinci bir şans elde ederek tercihlerinizi güncelleyebilir ve farklı bir ok başvurabilirsiniz. Unutmayın, herkesin hakkı eşit ve siz de doğru tercihi yapma şansına sahipsiniz.

Heyecanla beklenen 7 Ağustos tarihinde ise 2. nakil sonuçları açıklanacak. Bu sonuçlar, ikinci tercihlerinize göre yerleştirildiğiniz okulu belirleyecek ve gelecekteki eğitim planlarınızı şekillendirecektir. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte, yeni bir deme başlama heyecanı sizi saracak ve hedeflerinize doğru ilerlemek için adımlar atmaya başlayacaksınız.

Unutmayın, bu süreçte her adımınız önemlidir ve geleceğinizi etkileyecek kararları veriyorsunuz. Tercihlerinizi dikkatlice değerlendirin, isteklerinizi net bir şekilde ifade edin ve kendinizi en iyi şekilde ifade eden bir tercih listesi oluşturun. Başarılar dileriz!

 

Sizin için daha önce hazırladığımı “Türkiye’nin En İyi Liseleri” listemize de göz atabilirsiniz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.